Elu kui kaardimäng: kelle kaartidega sina mängid?

Elu kui kaardimäng: kelle kaartidega sina mängid?

Triin Limbach
December 27, 2023

Juhtusin kuulama podcasti "The School of Greatness" osa, mille külaliseks oli Rick Rubin. Rick on 9-kordne Grammy võitjast muusikaprodutsent, kes on nimetatud ajakirja "Time" poolt 100 kõige mõjukama inimese hulka maailmas.

Ta andis selle aasta suvel välja raamatu "The Greative Act: A Way of Being", millest sai koheselt New York Times'i bestseller (loen ka ise seda hetkel ja soovitan väga teistelegi).

Podcasti episoodis rääkisid nad lisaks raamatule ka Ricki ellusuhtumisest ja mulle jäi sealt kõlama tema lause: "Sa saad mängida vaid nende kaartidega, mis on sinu käes."

Sellest mõttest soovingi täna sinuga rääkida.

Selle lause mõistmise eelduseks on olukord, kus me kujutame ette, et elu on võrdne kaardimänguga ja nagu kaardimängus ikka, on igaühel meist käes oma unikaalsed kaardid.

Kas edu sõltub sellest, millised kaardid sul on või on võti hoopis selles, kuidas sa nende kaartidega mängida oskad?

Igaühel meist on oma kaardid

Võttes elu kui kaardimängu, on meil igaühel käes unikaalsed kaardid. Su kaardid esindavad sinu võimeid, oskusi, kogemusi ja isiksust. Võib-olla on mõnel mängus mõjuvõimas äss, samas kui teisel on mitu väärtuslikku numbrikaarti.

Oluline on mõista, et need kaardid on sinu omad ja oma kaartide tundmaõppimine on võti eduni.

Kiusatus mängida teiste kaartidega

On loomulik, et vahel võib teiste inimeste edu tunduda kutsuv ja seetõttu soovime kasutada nende kaarte. Aga tihtipeale jääb meil mõistmata, et nende kaardid on loodud just neile, mitte meile põhjusega.

Kui proovime mängida kellegi teise kaartidega, võime leida end kiiresti ebaõnnestumise teelt.

Koostöö kui täiendus

Aga siiski ei pea sa olema piiratud ainult nende kaartidega, mis sul käes on.

Koostöö teiste inimestega võimaldab meil täiendada enda käike, kuid see eeldab, et oleme enda kaarte tundma õppinud ja mõistame, milles me ise tugevad oleme.

Koostöö teiste inimestega aitab meil täita tühimikud ja saavutada eesmärke üheskoos.

Leia iseennast

Enne kui saame mängida teiste kaartidega, peame esmalt iseendaga tuttavaks saama.

Kes sa oled? Millised on sinu tugevused ja oskused?
Enese teadvustamisest saab alguse enda kaartide oskuslik kasutamine.

Kokkuvõtteks

Võttes elu kui kaardimängu, õpetab see meile hindama oma unikaalseid kaarte ja mängima nendega oskuslikult.

Oluline on mitte langeda kiusatusse mängida teiste kaartidega, vaid teha pigem koostööd, et täiendada oma käiku ja mängu. Leia iseennast ja lase läbi selle sündida imelistel asjadel!

Kui soovid oma turundusstrateegiat täiustada või vajad personaalset nõustamist, siis võta minuga ühendust. Olen valmis arutama sinu ettevõtte vajadusi ja leidma koos lahendusi.

Minu kontakti leiad kodulehe all servast või kontakti lehelt.

LOOVSTRAT
Koostöös sinuga - loovad, strateegilised ja haruldased lahendused sinu ettevõtmistele

Klientide tagasiside

iconCompany Logo

Oleme Triinuga koostööd teinud üle aasta. Selle aja jooksul on ta teinud asjalikke ettepanekuid kaalutletud viisil. Triinu saab alati usaldada ja ta pole uute ideede pakkumisel kitsi. Täiendkoolitustest ära ei ütle, isegi kui tema ajagraafik on tihe.

Tal on oma arvamus, mille baasil on võimalik asju edasi arutada. Kõigele lisaks on ta sportlik ja teeb oma tööd rõõmuga.
Kuigi Triin liitus meiega copywriterina, siis võttis ta kiirelt üle ka teised turundusega seonduvad teemad, tänu millele oleme korda saanud palju enam kui algul lootsime. Saab olema huvitav, kuidas meie jätkuv koostöö edasi areneb.

icon

Andrus Irdoja

Amps kohvikute tegevjuht

icon
icon

Triin toetas mind sisuloomega kire ja entusiasmiga, hindan tema uudishimu ja õpitahet. Kui mõtlen meie koostööle, siis meenub tema pakkumiste mitmekesisus ja tahe katsetada. Arvestades, et olin tema esimene klient sotsiaalmeedia sisuloomes, sain ma mitmeid komplimente Triinu tööle enda väga heade turundus ja PR sõprade käest. Leidsin meie 3-kuulise koostöö jooksul mitmeid uusi kliente, kes viitasid reklaamtegevusele sotsiaalmeedias.

Tänan veelkord toreda koostöö eest ja soovitan Triinu!

icon

Merle Viirmaa

Juhtimiscoach

icon

Liitu uudiskirjaga

ja ma jagan sinuga:

  • Mõtteid ja harjutusi, kuidas end tegudele motiveerida
  • Teadmisi, kuidas mõista enda tugevusi ja läbi selle enda toodet/teenust turundada
  • Miks olla julgem ja teistest erineda